Dermarolling a łysienie – wyniki po 3 miesiącach!

dermarolling a łysienie

Dermarolling a łysienie – czy to na prawdę działa? Pewien użytkownik YouTube – scott nali – przetestował kurację dermarollerem przez okrągłe 3 miesiące. Jest on w głębokim stadium łysienia androgenowego, więc używał tego urządzenia głównie z myślą o poprawie jakości jego włosów. Czy to mu się udało? Zobaczcie sami! Film z wynikami możesz zobaczyć na tym kanale YouTube.

Metoda Microneedling

Microneedling po raz pierwszy zyskał reputację jako środek do leczenia blizn w latach 90. XX wieku. Od tego czasu jest badany jako potencjalna alternatywa lub leczenie wspomagające łysienie androgenowe i łysienie plackowate. KUP DERMAROLLER I WYPRÓBUJ GO NA WŁASNEJ SKÓRZE!

Oprócz produkcji kolagenu w skórze, co jest uważane za jeden z powodów, dla których może być korzystne w przypadku blizn potrądzikowych, uważa się, że mikroigłowanie może również pomóc w indukowaniu komórek macierzystych w mieszkach włosowych, co może prowadzić do wzrostu włosów.

Microneedling może również promować wchłanianie produktów stosowanych w leczeniu wypadania włosów, takich jak:

  • minoksydyl (Rogaina)
  • miejscowy steryd
  • Plazmę bogatą w osocza


W jednym badaniu w szczególności zbadano potencjalne korzyści mikronakłuwania stosowanego z miejscowym kortykosteroidem w leczeniu łysienia plackowatego: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3996798/

Dermarolling na łysienie – jak działa?

Rozmiar igieł może wahać się od mniej niż 1 milimetra do kilku milimetrów długości. Wszystkie są zawarte w urządzeniu zwanym dermarollerem. Nazywany również rolką, urządzenie toczy się wzdłuż obszaru zabiegowego, powodując niewielkie uszkodzenia.

Niektórzy spekulują, że mikronakłuwanie może powodować uwalnianie czynników sprzyjających wzrostowi włosów lub być może bezpośrednio stymuluje wzrost włosów w wyniku niewielkich uszkodzeń.

Rzeczywisty czas zabiegu może się różnić w zależności od wielkości obszaru zabiegowego, ale zazwyczaj zajmuje mniej niż 10 minut. Po zakończeniu zabiegu mikronakłuwania skóry głowy możesz nałożyć miejscowy balsam na obszar lub wykonać zastrzyk, w zależności od celu sesji mikroigłowania.

Dermarolling, a łysienie – Podsumowanie

Na pewno warto spróbować terapii Dermarollerem! Liczne badania pokazują, że ta forma leczenie łysienia androgenowego oraz przyśpieszania porostu brody jest na prawdę skuteczna, a to wszystko za niewielką cenę. Wypróbuj nasz dermaroller!

Zajrzyj na naszego Instagrama!
http://www.instagram.com/vireco.pl

Podobne posty