|

Badanie Dermarolling i jego wpływ na porost włosów

badanie dermarolling

Badanie na temat tego, czy dermarolling rzeczywiście daje wymierne efekty w kwestii porostu włosów. Pokazało ono efektywność dermarollingu w sferze porostu włosów i zmniejszenia ich utraty. Poniżej postaramy się przetłumaczyć całe badanie, by przedstawić jak przebiegło i jakie były jego efekty!

Dermarolling – Badanie

Wprowadzenie:
Brodawka skórna (DP) jest miejscem ekspresji różnych genów związanych z porostem włosów. Różne badania wykazały podstawowe znaczenie białek Wnt i czynników wzrostu ran w stymulowaniu komórek macierzystych związanych z DP. Microneedling działa poprzez stymulację komórek macierzystych i indukcję aktywacji czynników wzrostu.

Materiały i metody:
Sto przypadków łagodnego do umiarkowanego (III wierzchołek lub IV) łysienia androgenowego (AGA) zrekrutowano do 2 grup. Po randomizacji jednej grupie zaproponowano cotygodniowe leczenie mikroigłami przy użyciu 5% balsamu z minoksydylem dwa razy dziennie (grupa Microneedling); inna grupa otrzymała tylko 5% balsam z minoksydylem. Po zrobieniu kontrolnych zdjęć, skórę głowy zgolono, aby zapewnić w sumie równą długość łodygi włosa. Liczbę włosów oznaczono w ustalonym obszarze docelowym o powierzchni 1 cm kwadratowych (oznaczonym tatuażem) na początku i na końcu terapii (tydzień 12). Oceniono 3 podstawowe parametry skuteczności: Zmiana w stosunku do wyjściowej liczby włosów po 12 tygodniach, ocena wzrostu włosów przez pacjenta po 12 tygodniach i ocena wzrostu włosów przez badacza po 12 tygodniach. Badacze ocenili reakcję na kuracje na podstawie fotografii. Odpowiedź oceniano w 7-stopniowej skali.

Źródło badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/

Badanie Dermarolling
Badanie Dermarolling

Badanie Dermarolling – Wyniki

Wyniki:
Liczba włosów – Średnia zmiana liczby włosów w 12. tygodniu była znacznie większa w grupie stosujących Dermaroller w porównaniu z grupą, gdzie Dermaroller nie był stosowany (odpowiednio 91,4 vs 22,2). Ocena badacza – Czterdziestu pacjentów w grupie z Dermarollerami miało odpowiedź od +2 do +3 w 7-punktowej wizualnej skali analogowej, podczas gdy żaden nie wykazał takiej samej odpowiedzi w grupie bez nich. Ocena pacjenta – w grupie z Dermarollerami, 41 (82%) pacjentów zgłosiło ponad 50% poprawę w porównaniu z tylko 2 (4,5%) pacjentami w grupie bez nich. Niezadowoleni pacjenci z konwencjonalnej terapii z powodu AGA uzyskali dobrą odpowiedź po zabiegu Dermarollerem.

Wniosek:
Dermaroller wraz z grupą leczoną Minoxidilem był statystycznie lepszy od grupy leczonej Minoxidilem w promowaniu wzrostu włosów u mężczyzn z łysieniem androgenowym we wszystkich 3 podstawowych miarach skuteczności wzrostu włosów. Microneedling jest bezpiecznym i obiecującym narzędziem do stymulacji włosów, a także jest przydatne w leczeniu wypadania włosów opornego na terapię Minoxidilem.

Inne badanie na temat wpływu dermarollingu na porost włosów

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Katedry Medycyny Molekularnej, Uniwersytetu Jahangirnagar w Bangladeszu, wykazało, że dermaroller może mieć znaczący wpływ na porost włosów. W analizowanym eksperymencie uczestnicy regularnie stosowali dermarolling, czyli mikronakłuwanie skóry, które ma na celu pobudzenie naturalnych procesów regeneracji oraz stymulację krążenia krwi w skórze głowy. Efekty badania zaskoczyły nawet samych naukowców – uczestnicy odnotowali znaczny wzrost zagęszczenia włosów i poprawę jakości skóry głowy. Zapoznaj się z pełnym badaniem pod tym linkiem: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/, aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu dermarollingu na porost włosów.

Kolejne badanie przedstawiające wpływ Dermarollingu w połączeniu z Minoxidilem

Na stronie PubMed Central (PMC), gdzie znajduje się wspomniane badanie, można znaleźć wiele innych badań dotyczących różnych aspektów leczenia problemów z włosami, w tym dermarollingu i minoxidilu. Jedno z badań przedstawia analizę wpływu dermarollingu na wchłanianie minoxidilu, co może być istotne dla leczenia androgenowego łysienia: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5339164/.

Warto również zwrócić uwagę na przegląd badań dotyczących efektywności różnych terapii przeciwko łysieniu androgenowemu, w tym terapii z zastosowaniem minoxidilu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6691938/.

Badanie Dermarolling – Podsumowanie

Na pewno warto spróbować terapii Dermarollerem! Liczne badania pokazują, że ta forma leczenie łysienia androgenowego oraz przyśpieszania porostu brody jest na prawdę skuteczna, a to wszystko za niewielką cenę.

Zdecydowałeś się na Dermaroller? KUP TERAZ!

Zajrzyj na naszego Instagrama!
http://www.instagram.com/vireco.pl

Zajrzyj też do tych artykułów:

Podobne posty