||

Dermarollery – jak działają? Dermaroller na włosy

dermarollery

Dermarollery - potrafią więcej niż myślisz!

Dermarollery – co to w ogóle jest? Dermarolling działa na zasadzie użycia mikroigieł. Dermarollery to narzędzia medyczne, które początkowo były używane do leczenia blizn potrądzikowych. Są to wałeczki które posiadają malutkie igły (microneedling) o długości do od 0.1 do 1.5 mm. Te „mikroigły” są na zazwyczaj rozmieszczone w ośmiu rzędach, co sprawia, że dermarollery są wygodne w użytku.

Microneedling, czyli nakłuwanie małymi igłami, to zabieg, który zazwyczaj jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Dzięki Vireco możesz używać dermarollerów także w domu, kiedy tylko chcesz!

Działanie Dermarollera polega na masażu skóry twarzy (i nie tylko) z lekkim naciskiem. Celem takiego zabiegu w, przypadku zwiększenia porostu włosów i zarostu, jest pobudzenie brodawek włosa, czyli komórek macierzystych w mieszkach włosowych, w celu pobudzenia czynników wzrostu. Chodzi o to, że tworząc drobne rany, naturalne mechanizmy obronne organizmu pobudzą proces gojenia i ostatecznie spowodują wzrost nowych włosów, co przekłada się na odwrócenie procesu utraty włosów lub przyśpieszenie procesu powstawania nowych.

Podobnie działa to w przypadku blizn. Zakłada się, że gojenie się ran sprzyja czynnikom, które stymulują produkcję kolagenu. Zwiększona produkcja kolagenu zmniejsza widoczność blizn oraz wspiera regeneracje.

KUP TERAZ!

dermarolling

Badania na temat Dermarollerów

Przeprowadzono kilka badań nad skutecznością leczenia łysienia androgenowego, znanego również jako “męskie” łysienie.

12-tygodniowe badanie z próbą losową z 2013 r, obejmujące 100 mężczyzn w Bombaju, było pierwszym, w którym zbadano wyniki wzrostu włosów u ludzi przy użyciu mikroigieł.

Wcześniej naukowcy zauważyli obiecujące wyniki u myszy. W tym badaniu połowa uczestników otrzymywała minoksydyl (miejscowy środek przeciw wypadaniu włosów zatwierdzony przez FDA), a druga połowa przeszła zabiegi z użyciem Dermarollerów raz w tygodniu, wraz z miejscowym leczeniem minoksydylem.

Zdaniem naukowców uczestnicy, którzy stosowali Dermaroller w połączeniu z minoksydylem, zauważyli większe zmiany w liczbie włosów i ogólną satysfakcję z efektu. Osiem miesięcy po badaniu uczestnicy nadal wykazywali pozytywne wyniki.

Podobne badanie kilka lat później również pokazało świetny rezultat.

W tym badaniu z 2018 roku zrekrutowano 68 mężczyzn i podzielono ich na dwie grupy. Pierwsza grupa stosowała kurację na porost włosów minoksydylem dwa razy dziennie. Druga stosowała dermarolling wraz z minoksydylem.

Uczestnicy badania w grupie z użyciem Dermarollerów doświadczyli większego wzrostu włosów oraz satysfakcji ze zmiany.

Bardzo małe badanie przeprowadzone na czterech mężczyznach w 2015 r również wykazało obiecujące wyniki. Wyjątkowość tego badania polega na tym, że zaangażowani mężczyźni nie zareagowali pozytywnie na tradycyjną terapię. Była to terapia finasterydem i minoksydylem (złote standardy w leczeniu łysienia zatwierdzonym przez FDA). Wyniki ich sześciomiesięcznego okresu używania Dermarollera były pozytywne. Trzech pacjentów zgłosiło satysfakcję powyżej 75%, a czwarty powyżej 50%!

KUP TERAZ

dermaroller

Dermarollery w medycynie

Dermarollery, czyli popularna technika mikronakłuć skóry, znana jest przede wszystkim ze swojego zastosowania w medycynie estetycznej. Metoda ta polega na wykonaniu tysięcy mikroskopijnych nacięć w skórze za pomocą wałka z igłami, co stymuluje procesy regeneracyjne i powoduje produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i mniej podatna na zmarszczki oraz inne niedoskonałości. W medycynie dermarollery wykorzystywana jest również do leczenia blizn potrądzikowych, rozstępów czy łysienia plackowatego. Metoda ta okazuje się skutecznym i bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry i zwiększenie jej zdrowia.

Dermarollery - podsumowanie ich działania

Dermarollery zdobywają coraz większe uznanie w walce z łysieniem androgenowym, czyli tzw. “męskim” łysieniem. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań, które wykazały ich skuteczność w połączeniu z miejscowym leczeniem minoksydylem. W jednym z badań przeprowadzonych w 2013 roku na grupie 100 mężczyzn, uczestnicy stosujący dermarollery z minoksydylem zauważyli większe zmiany w liczbie włosów oraz ogólną satysfakcję z efektu. Kolejne badanie z 2018 roku potwierdziło te rezultaty, a nawet małe badanie z 2015 roku na czterech mężczyznach wykazało obiecujące wyniki, pomimo wcześniejszego braku reakcji na tradycyjne terapie. Dermarollery mogą być wartościowym narzędziem w walce z utratą włosów, dlatego nie czekaj dłużej i zamów swój już dziś!

Na pewno warto spróbować terapii Dermarollerem! Liczne badania pokazują, że ta forma leczenie łysienia androgenowego oraz przyśpieszania porostu brody jest na prawdę skuteczna. A to wszystko za niewielką cenę.

Zajrzyj na naszego Instagrama!
http://www.instagram.com/vireco.pl

redukcja łysienia porost włosów

Podobne posty